Tworzywowa listwa zębata do napędu bramy przesuwnej czy metalowa listwa zębata

Posted By: Sebastian Mohl

Tworzywowa listwa zębata do napędu bramy czy metalowa

Tworzywowa listwa zębata do napędu bramy czy metalowa

Nieodzownym elementem bram przesuwnych z napędem są listwy zębate. Na rynku występują dwa rodzaje listw zębatych : tworzywowe listwy zębate oraz metalowe listwy zębate . W ofercie Naszej firmy znajdziecie Państwo obydwa rodzaje listw zębatych ale tutaj sprubujemy przybliżyć różnice między nimi i pomóc we właściwym wyborze.

Produkcja tworzywowych listwach zębatych ,które mogą Państwo u Nas zakupić, oparta jest na pręcie stalowym 10 mm x 10 mm a co za tym idzie szerokość zębów to aż 20 mm . Szerokość stalowych listw zębatych to zaledwie 7 mm . Tak więc zalanie tworzywem pręta metalowego w listwach zębatych zapewnia im sztywność a większa szerokość zapewnia lepszą I cichszą współpracę z metalową zębatką napędu .

W tworzywowej listwie zębatej podczas produkcji zastosowane są trzy ucha montażowe, które wystarczy oprzeć o profil bramowy i za ich pomocą oraz wkrętó samowiertnych zamontować listwe zębatą do bramy przesuwnej Listwa zębata metalowa montowana jest za pomocą dużo bardziej skomplikowanych w montażu tuleji dystansowych .

Jednak Naszym zdaniem najważniejszym argumentem jest to ,że tworzywowa listwa zębata może doszlifować się do zębatki w napędzie bramy przesuwnej a w przypadku jakielkolwiek awarii podda się tworzywowo czyli ewentualne wyłamanie zęba nastąpi w taniej listwie ,przykręconej trzema śrubami . Co sprawia ,że awarię można usunąć we własnym zakresie ,demontując jedna listwę I przykręcając w jej miejsce nową ,której koszt to 16 zł . Podczas pracy metalowej listwy zębatej z metalową zębatką napędu nie mamy takiej pewności.